Aktualności

Jarmark Adwentowy w Przysieku

W dniu 13 grudnia 2014 roku w Przysieku, woj. kujawsko-pomorskie odbył się Jarmark Adwentowy. Podczas imprezy dwie Zagrody Edukacyjne z województwa kujawsko-pomorskiego: Gzinianka oraz Gostkowo promowały Ogólnopolską Sieć Zagród Edukacyjnych. Była to niecodzienna okazja do zaprezentowania oferty zagród edukacyjnych dla szkół oraz przedszkoli.

 

Więcej o jarmarku czytaj tutaj i tutaj

Nasze zagrody w „Dzień dobry w sobotę”!

Miło nam poinformować, że w mikołajkowym wydaniu „Dzień dobry w Sobotę” w TVP 1 zaprezentowały się dwie Zagrody Edukacyjne: „Agroturystyka u Garncarza Szyszka”, woj. pomorskie, gdzie ekipa TVP zrealizowała krótki reportaż oraz „Zagroda Bednarza” , woj. łódzkie,  która gościła w studiu na żywo.

 

Program jest dostępny na stronie TVP http://vod.tvp.pl,  a materiał o zagrodach trwa od minuty 16.11 do 23.50. Zapraszamy do obejrzenia.

Za nami II Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych

W dniach  17 – 19 listopada 2014 r. w Krakowie obył się „II Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych” organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie. Konferencja odbyła się w Starej Zajezdni przy ul. Św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, i  finansowana była ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 

W konferencji wzięło udział 180 osób działających na rzecz rozwoju sieci zagród edukacyjnych, w szczególności członkowie Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz doradcy rolniczy koordynujący funkcjonowanie zagród edukacyjnych z całej Polski.

Targi Natura Food w Łodzi z edukacją w tle

Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej Natura Food, corocznie przyciągają rzesze zwiedzających. Podobnie było podczas tegorocznej, siódmej już edycji targów, która odbyła się w dniach 3-5.10 br.
Oprócz stoisk tematycznych, związanych z głównym przesłaniem targów, czyli dobrą, naturalną żywnością, zwiedzający mieli także sposobność zapoznać się z ofertą stoisk branżowych, na których informacji udzielali przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz obszarów wiejskich.

Projekt edukacyjny „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja”

W styczniu 2014 roku Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych rozpoczęła realizację nowego projektu edukacyjnego „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Krakowie, Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Projekt zakończy się w grudniu 2015 roku.

BAZA ZAGRÓD EDUKACYJNYCH

Szukaj

 


WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem