Szczegółowy widok

TOSKANIA KOCIEWSKA

Właściciel: Arkadiusz i Sara Pstrong
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: świecki
Gmina: Nowe
Miejscowość: Bochlin
Numer domu: 71
Poczta: 86-170 Nowe
Telefon: 502646967
Fax: -
Poczta elektroniczna: info@toskaniakociewska.pl
Strona internetowa: www.toskaniakociewska.pl
Szerokość geograficzna: 53.67963
Długość geograficzna: 18.737313

Opis:

Gospodarstwo Ekologiczne Toskania Kociewska położone jest na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą, otoczone lasem, wzniesieniami i polami. Honorowymi mieszkańcami gospodarstwa są zwierzęta- osły, konie, świnki wietnamskie, kury, gęsi syberyjskie, psy i koty. W Toskanii Kociewskiej dostępne są programy edukacyjne (ABC Zwierząt, Ogród Królowej Bony, Ekologia dla każdego, Pracownia Św. Mikołaja, Warsztaty pieczenia pizzy). Podczas zajęć edukacyjnych dzieci spędzają aktywnie czas, poznają zwierzęta ich przyzwyczajenia, sposoby pielęgnacji, jak też jaką rolę pełniły kiedyś, a jaką mają dzisiaj. Uczą się odpowiedzialności w opiece nad drugą istotą, jak też poszanowania różnorodności. Ze względu na to, że właściciele są polsko-włoskim małżeństwem, to uczą zasad zdrowego odżywiania nawiązując do kuchni włoskiej. Uczeń poznaje historię rewolucji kulinarnej Królowej Bony, a także dowiaduje się w jaki sposób i skąd do Polski trafiły wybrane gatunki roślin jadalnych.

W trakcie zajęć dzieci również śpiewają piosenki w języku angielskim i włoskim, co ułatwia i uprzyjemnia naukę języków obcych. Na świeżym powietrzu można też poznać podstawy samoobrony. Infrastruktura gospodarstwa to m.in. dwie przestrzenne wiaty murowane, wiata drewniana, pergola z tarasem, sala edukacyjna i domek drewniany do prowadzenie warsztatów. Właściciele jednorazowo mogą przyjąć od 10 do 60 osób. Czas trwania zajęć w zależności od programu od 2 do 5 godzin.


Więcej informacji:

Fundacja Toskania Kociewska serwuje posiłki oparte częściowo na produktach pochodzących z własnego gospodarstwa z certyfikatem rolnictwa ekologicznego. Jednocześnie w gospodarstwie może spożywać posiłki do 50 osób. Gospodarstwo jest dostosowane do przyjmowania osób niepełnosprawnych (toaleta, podjazdy). Obiekt funkcjonuje jako PES (Podmiot Ekonomii Społecznej)- fundacja zatrudnia osoby niepełnosprawne i jest czynnym gospodarstwem opiekuńczym, które aktywizuje osoby wykluczone, niepełnosprawne oraz inne potrzebujące wsparcia.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Zioła w życiu człowieka

2. Dieta Królowej Bony

3. ABC zwierząt - Spotkanie ze zwierzętami domowymi i hodowlanymi


Powrót
warsztaty muzyczne, językowe, jazda konna, onoterapia, warsztaty jogi, warsztaty dietetyczne
pobyty w gospodarstwie agroturystycznym
niepełnosprawni, seniorzy, osoby wykluczone
gospodyni